m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP

Dalmaçya Kıyıları Turu

separator
Price 849 Euro'dan başlayan fiyatlar...
Scroll down

Dalmaçya Kıyıları Turu

849 Euro'dan başlayan fiyatlar...
 • Destinasyon
  Zagreb(1), Opatija(1), Plitvica Milli park, Zadar(2), Sibernik, Krka milli parkı, Trogir, Makarska, Split (2), Hvar adası, Neum, Dubrovnik(1), Kotor, Budva
 • Gidiş Tarihi
  10/08/2019
 • Dönüş Tarihi
  17/08/2019
 • Gidiş Uçuş Bilgisi
  TK1053 10/08/2019 07:05 Atatürk Havalimanı
 • Dönüş Uçuş Bilgisi
  TK1088 17/08/2019 20:35 Podgorica Havalimanı
 • Oteller
  3*-4* Oteller
1
10/08/2019 İSTANBUL – ZAGREB
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Zagreb’e hareket. Yerel saat ile varışın ardından, özel otobüsümüz ile Hırvatistan’ın başkenti ve ülkenin en büyük kenti Zagreb şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin en canlı noktalarından aynı zamanda yerli halkın buluşma noktası Ban Jelacic Meydanı, At üzerinde devasa boyutuyla yükselen Asker Josip Jelacic Heykeli kentin kültürünü ve ruhunu deneyimleme imkânı yakalayabileceğiniz Hırvatistan’ın da en büyük açık hava pazarı olan Dolac Market, ülkenin de sembollerinden Hırvatistan’ın en yüksek yapısı olma özelliğine sahip Zagreb Katedrali, Avrupa’nın en özgün ibadet yerlerinden St. Mark’s Kilisesi, tarihi binaları, otantik kafeleri, hediyelik eşya satan dükkanları ve tramvayları ile şehrin en büyük hareketli alanlarından 17 ve 18. yüzyıl mimarisini yansıtan Yukarı Kasaba (Upper Town, Gornji Grad), Yılın her dönemi turist çekmeyi başaran modern caddenin sağ ve sol tarafında, atölye, kafe, bar, restaurant gibi çeşitli mekanların sıralandığı sevimli ve renkli evlerle çevrelenmiş olan Tkalciceva Caddesi, sarı renkli yapısı ile 1895 yılından beri Mareşel Tito Meydanı‘na ayrı bir güzellik katan Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu, tur sonrası otelimize yerleşme ,serbest zaman , geceleme otelimizde.
2
11/08/2019 ZAGRE
Sabah kahvaltının ardından Kırmızı kiremitli evleri, şarapları, ve dağlık köyler arasında uzanan üzüm bağları nedeniyle Hırvatistan’ın Toscana’sı olarak adlandırılan İstria bölgesine giriş yapıyoruz. Avrupalı zengin turistlerin gözdesi nostaljik havasıyla, özellikle palmiyelerin muhteşem görüntüsü karşısında etkileneceğiniz çok farklı ve güzel Opotija’ya öğle saatlerinde varıyoruz. Yat limanı, restoranları.. biraz yetmişli yılların Türk filmlerini andıran, nostaljik havasıyla sahil yolu, yol boyunca müzik ziyafeti sunan gruplar, valslere eşlik eden çiftler, şehrin en görünen yerlerine demirlemiş çok şık yatlar, terk ettiğimizde keşke burada biraz daha kalabilseydik diyeceğiniz Opatija da serbest zaman. Geceleme otelimizde.
3
12/08/2019 OPATİJA – PLİTVİCE GÖLLER MİLLİ PARKI – ZADAR
Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Hırvatistan’da çoğu insanın bilmediği eşsiz bir doğa harikası gizli. Plitvice Milli Parkı doğaseverler için UNESCO Kültür Mirasları listesinde muhteşem bir milli park. Turkuaz renkli, irili ufaklı 16 adet gölden ve aralarda nefes kesici güzellikleriyle kendilerini gösteren şelalelerin arasında ağaçtan yapılmış doğal yürüyüş patikalarında yemyeşil, ormanlık alanda gezerken birbirimize "cennet herhalde böyle bir yerdir" diyecek kadar doyumsuz güzelliklere şahit olacaksınız. Yaklaşık yarım gün geçireceğimiz Plitvice milli parkından unutamayacağınız güzellikler bırakarak Alfred Hitchcock, “Dünyadaki en güzel gün batımı Zadar sahilinden seyredilebilir.” dediği Zadar’a hareket ediyoruz. 2005'te Hırvat mimarı Nikola Baši tarafından yapılan 70 metre uzunluğundaki mermer basamakların altına yerleştirilen farklı çap ve uzunluktaki 35 tane tüp sayesinde deniz dalgaları ve rüzgarın sesini doğal bir orkestraya çevirirken, gün batımı sonrası solar panellerin gündüz depoladığı güneş enerjisini akşam ışık oyununa çeviren büyük bir şöleni de hayranlıkla izleyebileceksiniz. Gün batımı sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.
4
13/08/2019 ZADAR – KRKA MİLLİ PARKI -ZADAR SİBERNİK – ZADAR
Sabah kahvaltısından sonra Zadar şehir turuna eski şehir ile başlıyoruz. St. Mary Kilisesi, hemen yakınlarında bulunan Roma Forumu, St. Anastasya Katedrali, St. Donatus Kilisesi de görülebilecek diğer mimari yapılar arasındadır. Zadar şehir turumuzu tamamlayarak sadece 1 saat uzaklıkda olan Krka milli parkına hareket ediyoruz. 860 değişik tür bitki, 18 tür tatlı su balığı, 222 değişik kuş çeşidi olan, şelaleleri, şelalenin döküldüğü havuzu, travertenleri, hayvan ve bitki çeşitliliği, arkeolojik sit alanları, orman içindeki yürüyüş yolları, tertemiz korunmuş çevresi ve daha birçok özelliği ile eşsiz bir doğa harikası Krka Millî Parkı nı geziyoruz. Daha sonra Zadar şehirne dönerek Bora rüzgarları nedeniyle gökyüzünden eksik olmayan bulutların, güneşin kırılmasına yardımcı olduğu muhteşem günbatımı saatlerinde turistler Zadar’ın Adriyatik sahilini doldururken bizler de sizi bu güzelliklerle baş başa bırakıyoruz.Serbest zaman. Geceleme Otelimizde.
5
14/08/2019 ZADAR SİBERNİK – TROGİR – SPLİT
Sabah kahvaltısından sonra yolumuza devam ediyoruz. İlk durağımız deniz kenarına kurulmuş, dantel gibi görünen bir orta çağ kasabası Sibernik. Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden bir tanesi ve UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki St. James Katedrali, ayrıca 15. ve 16. yüzyıllardan kalma güneşli, nefis bir meydan, sanat galerileri, kafeler, dar sokaklar kalbinizi çok geçmeden fethediyor. Ardından denizin turkuvaz yansımaları; ağaçlar ve denize bir dantel gibi uzanan küçük güzel kasabalardan geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası üyesi; karaya minicik bir köprü ile bağlanan küçük bir Venedik’i andıran Trogir’i gezdikten sonra son durağımız Hırvatistan’ın meşhur liman kenti Split’e geliyoruz. Split turumuzda; Doğu Roma imparatorluğundan kalan en iyi korunmuş eserlerden, canlı Akdeniz hayatının yaşandığı şehrin sınırlarını çizen surların içinde şehrin kalbi Diclotean Palace, günbatımını izlemek isteyenlere harika bir manzara sunan, sahil kafeleri ve restoranları ile Split’in en renkli bölgesi Riva, Akdeniz’in çamları ile kaplı orman, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve temiz hava almak isteyenlerin bir numaralı adresi Marjan Tepesi, serbest zamanınızda harika şehir manzarasını seyredebileceğiniz St. Dominus's Çan Kulesi’ni gezerek Split şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde
6
15/08/2019 SPLİT – HVAR – SPLİT
Sabah kahvaltısından sonra dar sokakları, balkonlarından çiçekler sarkan tarihi evleri, palmiyeleri ve yemyeşil çamlıkları, muhteşem plajları, şelaleleri, doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olan Hvar adası’na gidiyoruz. Her daim çok kalabalık, cıvıl cıvıl, Hvar'ın tarihi meydanı (Hvarska Pjaca), biraz yorulmayı göze alacaklar için Hvar'ın güzelliğini tepeden seyredebileceğiniz en güzel nokta Tvrđava Španjola.Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda ücreti karşılığı tepeye çıkarak manzarayı izleyebilirler. Tur sonrası akşam üstü Split’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7
16/08/2019 SPLİT – DUBROVNİK
Sabah kahvaltısından sonra Dubrovnik’e hareket. Adriyatik’in incisi Dubrovnik şehrini panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, tarihle modernizmin eşsiz bir şekilde harmanlandığı, dükkanlar, kiliseler ve farklı mimari yapılar gibi görmeye fazlasıyla değer birçok unsurun bulunduğu, keşfedilmesi inanılmaz bir labirent Eski Şehir, 300 metre uzunluğundaki kentin en işlek caddesi Stradun ve muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin yıkanmasının şart olduğu Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık 2 km’lik uzunluğu ve 25 metrelik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Gotik ve Rönesans mimarisinin barok ilavelerle taçlandırıldığı en muhteşem örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den beri faaliyet gösteren, içerisinde kilise ve müzenin dışında eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme Dubrovnik otelimizde.
8
17/08/2019 DUBROVNİK – KOTOR – BUDVA- PODGORİCA - İSTANBUL
Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a geliyoruz. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Budva gezimiz sonrası turumuzu bitirerek havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile varış ve turumuzun sonu.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
 • Programda belirtilen havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil
 • Otel konaklama turist vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti