m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP

Belçika – Fransa – Almanya – Çekya Turu

separator
Price 849 Euro'dan başlayan fiyatlar...
Scroll down

Belçika – Fransa – Almanya – Çekya Turu

849 Euro'dan başlayan fiyatlar...
 • Destinasyon
  Brüksel, Paris(3), Strasbourg(1), Heidelberg, Würzburg(1), Rothenburg, Bamberg, Karlovy Vary, Prag(2), Nurnberg
 • Gidiş Tarihi
  09/08/2019
 • Dönüş Tarihi
  16/08/2019
 • Oteller
  3*-4* Oteller
1
09/08/2019 İSTANBUL - BRUKSEL - PARİS
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Bruksel’e hareket. Yerel saat ile Bruksel’e varış ve alanda bizi bekleyen özel otobüsümüzle Bruksel şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız çevresinde birçok tarihi yapı, restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanlarının olduğu, şehrin en önemli ve hareketli meydanı Grand Palace, yine bu meydanda 13. yüzyılda Gotik tarzda yapılan günümüzde kraliyet ailesinin düğün gibi özel günlerinde kullandığı 96 metre uzunluğundaki kulesiyle Hotel de Ville, 17. yüzyıl yapımı 61 cm uzunluğunda Brüksel’in en ünlü simge yapısı işeyen çocuk heykeli Manneken Pis, demir kristalinin 165 milyar kez büyütülmüş halinin tasvir edildiği, 18 metre çapında, 9 bölümden oluşan Brüksel’in bir diğer ünlü simge yapısı Atomium, Brüksel parkının önünde bulunan Belçika Kraliyet Sarayı, hemen yakınında etkileyici Saint Jacques sur Coudenberg Kilisesi gezdikten sonra Paris’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Paris’e varışımızı takiben otelimize yerleşme serbest zaman. Konaklama otelimizde.
2
10/08/2019 PARİS
Sabah kahvaltısından sonra Paris şehir turumuza başlıyoruz. Paris şehir turumuza başlıyoruz. Paris denilince ilk akla gelen, yalnız Paris’in değil dünyanın en ünlü sembolik yapılarından biri Eiffel Kulesi, yine kulenin karşısında Sen nehri kıyısında gündüzleri turistleri, hediyelik eşya satıcılarını ve patencileri ağırlayan, geceleri de ışıklandırılan Eiffel Kulesi’ni izleyenlerle dolu, yüksek sütunlu kanatlarıyla günümüzdeki bir çok müzeye ev sahipliği yapan Trocadero Meydanı, Dünyanın en büyük döner kavşaklarından olan, tam 12 caddenin birleşim noktası, en üst katına çıkarak muhteşem Paris manzarasını seyredebileceğiniz Zafer Takı (Arc de Trimophe), birbirinden lüks moda markalarının mağazalarına, kafe ve restoranlara, sinemalara, turistik dükkanlara ev sahipliği yapan, dünyanın en bilindik ve lüks bulvarlarından Şanzelize Caddesi, (Champs-Élysées), 1792 yılında kraliyete karşı yapılan Fransız Devrimi’nde çok önemli olaylara sahne olup 1119 kişinin giyotin ile idam edildiği Paris’in en büyük ve en ünlü meydanı Concorde, Louvre Müzesi bahçesi ile Concorde Meydanı arasında 25 hektarlık, içerisinde yürüyüş yolları, Fransa’nın en önemli dini yapısı Notre Dame Katedrali, Geceleme Paris otelimizde.
3
11/08/2019 PARİS
Bugünkü Paris turumuzda, Paris’in en çok ziyaret edilen noktalarından ve sembollerinden biri olan, göz kamaştırıcı Opera Garnier, bir zamanlar üzüm bağları ve şarapları ile ünlü olan, 19. yüzyılın sonuna gelindiğinde revüleri ve kabareleri izlemeye gelen ressamlar, yazarlar, şairler ve öğrenciler için bir buluşma yeri haline gelmiş Montmartre Tepesi, şehrin birçok noktasından görülebilen, şehrin panoramik manzarasının da seyredilebileceği beyaz travertenli, heybetli kilise Sacre Coeur Bazilikası, Pablo Picasso, Claude Monet gibi dünyaca ünlü ressamların da birçok çalışmaya imza attığı, 130 metre yüksekliğiyle Paris’in en yüksek noktalarından Ressamlar Tepesi, gezimizden sonra serbest zaman. Geceleme Paris otelimizde.
4
12/08/2019 PARİS – STRAZBURG
Sabah kahvaltısı sonrası Paris’ten Strasbourg’a hareket.Öğlen saatlerinde Strasburg vararak şehir turumuzu başlıyoruz..16. yüzyıldan kalma rengarenk ahşap Alsace evleriyle Strazburg’un geçmişini yansı tarihi Le Petite France (küçük Fransa ) bölgesi, dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame katedrali, Strazburg’un kalbinde yer alan Kleber Meydanı,tarihi kent merkezi Grand İlle, 75 penceresi sayesinde muazzam bir aydınlatmaya sahip, ahşap heykel ve freskleri, sarmal merdivenleri, açılı yapısı ile görenleri kendilerine hayran bırakan şehrin en ünlü yapılarından Kammerzeli Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Mimari, kültürel ve tarihi yönüyle kentin en önemli yapıları arasında sayılan Rohan Sarayı, 76 metre yüksekliğindeki kuleleri, ön kısmındaki gül desenli penceresiyle oldukça ihtişamlı bir manzara sunan tarihsel anıt statüsündeki Aziz Paul Kilisesi görülerek turumuzu tamamlayarak otelimize yerleşme serbest zaman. Konaklama Otelimizde.
5
13/08/2019 STRAZBURG – HEİDELBERG- ROTHENBURG - WÜRZBURG
Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Heidelberg’e transfer. Varışımıza istinaden yeşillere bürünmüş tepeler arasında sakince akıp giden Neckar Nehri kenarında, ortaçağdan kalma bir masal şehri, Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül Heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, yeşil ormana sırtını dayayan Heidelberg Kalesi ziyaretimizden sonra (dışarıdan) Rothenburg a hareket. Yılda 15 milyon turistin ziyaret ettiği Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Rothenburg’u gezmeye başlıyoruz. Turumuzda; şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse Caddes’inİ gezerek verilecek serbest zamandan sonrası sadece 50 dakika uzaklıkta Würzburg a hareket. Würzburg otele yerleşme , Geceleme otelimizde.
6
14/08/2019 WÜRZBURG – BAMBERG -KARLOVY VARY- PRAG
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Würzburg turumuzda 1120 yılında inşa edilmiş, Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan 185 mt. uzunluktaki Almanya’nın ilk taş köprüsü Alte Meinbrücke Unesco Dünya Kültür Mirası Residence’ı da görerek Ortaçağ ve Barok Alman şehirciliğinden hiç bozulmadan kalmış Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bamberg’e hareket ediyoruz., “Almanya’daki Roma” olarak biline Bamberg de ünlü Dom Katedrali, bitişiğinde eski piskoposluk sarayı, diğer yanda yeni Residenz binasının bulunduğu Domeplatz şehrin iki yakasını bağlayan 450’lerden beri aynı şeklini, güzelliğini koruyan köprüler. Neptün Çeşmesi’nin bulunduğu meydandaki kısa serbest zaman dan sonra Atatürk'te genç bir subayken gelip tedavi olduğu .Karlovy Vary e hareket ediyoruz. Sıcaklıkları 30-70 derece arasında değişen 12 farklı kaynak bulunduğu, ortasından küçük bir nehir geçen, vadi görüntülü her iki yakada karşılıklı, 3-4 katlı, hepsi birbirinden güzel 3-4 katlı, rengarenk binalarla yeşillikler içindeki Karlovy Vary ziyaretimiz sonrası akşam saatlerinde Prag’a varış. Otelimize yerleşme. Konaklama Otelimizde.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
 • THY ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil
 • Otel konaklama turist vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
 • 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
 • 125 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
 • Kişisel harcamalar